jest bez wątpienia jednym z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić . Ciekawe atrakcje czekają i na terenie współczesnego centrum, i nieco poza jego terenem. Kto chce poznać dzieje tej części kraju, a jednocześnie przeżyć wspaniałą przygodę, ten koniecznie powinien odwiedzić miejsce, które znane jest jako Gamla .

Dlaczego ten punkt będzie ważnym celem niejednej wycieczki?

Powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce, jest sporo. Gamla Uppsala to przede wszystkim wspaniałe kurhany królewskie – cenne pamiątki, pochodzące z VI wieku. Wizyta w tej części Szwecji będzie też wspaniałą przygodą dla tych, którzy chcą poznać dzieje jednej z ciekawszych osad pogańskich dawnej Szwecji.

Miejsce, w którym dawniej składano bogom krwawe ofiary, do dziś intryguje, a postawiony w miejscu pogańskiej świątyni kościół chrześcijański jest jedną z tych atrakcji, których w tracie wycieczki w rejonie miasta Uppsala pominąć nie można. Historyczne pamiątki sprawiają, że Gamla Uppsala staje się miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla tych, dla których Szwecja to nie tylko piękne krajobrazy, ale i ciekawa historia.

Jedno jest pewne – każdy z nas miło i pożytecznie spędzi tu wolny czas.