Swym historycznym charakterem i renesansowymi budowlami Florencja może zadziwić każdego. To piękne miasto chętnie odwiedzają turyści z całego świata, a i polskie wycieczki można tu spotkać coraz częściej. Nic dziwnego, że pełna cennych zabytków Florencja cieszy się tak wielką popularnością. Tu można poczuć wyjątkową atmosferę, którą tak pokochali podróżnicy zwiedzający Włochy, tu można spotkać się z historycznym i kulturalnym bogactwem tego kraju. Czym zachwyca Florencja?

To miasto wyjątkowo przyjazne turystom. Noclegi w eleganckich hotelach, sprawna komunikacja ułatwiająca zwiedzanie miasta i jego najbliższej okolicy – oto podstawowe walory tego grodu. Najważniejsze są jednak tutejsze zabytki – perły renesansowej architektury, które swym urokiem mogą zachwycić każdego. W toskańskiej stolicy może oczarować wspaniałe baptysterium św. Jana Chrzciciela, do którego koniecznie powinni wybrać się miłośnicy sztuki romańskiej.

W czasie wycieczki po Florencji nie można też pominąć tutejszej katedry. Jest ona jednym z najciekawszych przykładów włoskiej sztuki renesansowej, a jej charakterystyczną cechą jest kopuła – perełka renesansu, która swą czerwoną dachówką przyciąga uwagę już z daleka. Kaplice Medyceuszy to kolejna florencka atrakcja, której nie można pominąć. Wspaniałe nagrobki oraz piękny wystój Kaplicy Książąt czekają tu na turystów spragnionych wyjątkowych atrakcji.

W tym mieście kuszą też liczne galerie sztuki, w których można podziwiać najsłynniejsze dzieła mistrzów doby Odrodzenia. Reprezentacyjne place miejskie i znajdujące się w ich pobliżu pałace, uliczki o historycznym charakterze oraz wspaniałe ogrody to kolejne walory tego miasta. Turystom szczególnie zaleca się odwiedzenie ogrodów Boboli, uznawanych za najpiękniejsze założenie ogrodowe na terenie Włoch.

Florencja
Florencja
Florencja
Florencja
Florencja
Florencja