Znudzeni modnymi kurortami turyści coraz częściej szukają nowych atrakcji na dalekich lądach. Efekt? Ciekawymi celami wycieczki stają się te kraje, które do tej poty postrzegane były jako mało atrakcyjne. W gronie tych państw, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony turystów, znalazła się Kanada. Biura podróży dostrzegły jej potencjał, a ciekawe wycieczki po tym kraju sprawiają, że grono sympatyków kanadyjskich przygód poszerza się z każdym sezonem. Czym może się pochwalić Kanada? Jakie walory turystyczne tego kraju doceniły znane biura podróży?

Kanada to rozległe państwo, które może się pochwalić wspaniałymi i niezwykle zróżnicowanymi krajobrazami. Nie brak tu obszarów, które mogą oczarować gości swym dzikim charakterem i potęgą przyrody, nie brak też miast, w których wyróżnia się nowoczesna zabudowa. Kanada to kraj pełen kontrastów, których odkrywanie sprawia tak wiele radości turystom wędrujących po jej terenie.

Biura podróży upodobały sobie w szczególności tereny Nowej Szkocji – krainy wyjątkowo malowniczej, której odkrywanie ułatwia Szlak Cabota. Jest on jedną z najciekawszych tras turystycznych, jakimi może się pochwalić współczesna Kanada. Czeka tu również ponad 180 parków narodowych, dzięki czemu każdy miłośnik przyrody znajdzie w tym kraju ciekawą propozycję dla siebie. Na terenie Kanady czeka też na turystów szansa przeżycia wyjątkowej przygody. Wycieczkowe rejsy lub loty małymi samolotami to oferta, którą miejscowi starają się przyciągnąć uwagę gości. Dla tych ambitniejszych turystów wielką atrakcją są Góry Skaliste, przez które prowadzi wiele ciekawych tras.

Wycieczki po tym pasmie górskich są zatem idealną propozycją dla tych, którzy lubią dzikie, górskie panoramy i chcą poznać bardziej surowe oblicze Kanady. W gronie miast, których odwiedzenie w szczególności polecają biura podróży, znajduje się z kolei Toronto. To ciekawe miasto, w którym tradycja i nowoczesność łączą się ze sobą, tworząc wyjątkowo ciekawy duet.

Vancouver, Kanada
Vancouver, Kanada